Bugun...
SON DAKİKA

SEVİM KOŞ.

 Tarih: 31-07-2018 14:46:00  -   Güncelleme: 31-07-2018 15:01:00
Serkan TUTAL

 

 

Seviiiiim koş….

Replik tanıdık. Yıllar önce Bizimkiler dizisinin camdan sarkan Cemili sürekli eşine seslenirdi. Sevim’i gören kaç kişi desen, bilen çıkmaz. Replik dün gibi hatırda. ‘’Koş Sevim koş bu kez bir şeyler oluyor yazcam bunu gasteye!’’

****

Şimdi derler ki; ‘’ne diyor yine bu?’’

Vallahi benlik bir şey yok.

Bizim memleket Bizimkiler dizisi gibi. Sevime seslenen Cemil abi değil benim. Seslendiğimin adı ne bilmiyorum. Neyse gelelim meseleye.

****

Günlerdir gazeteler, siteler, sosyal medya ne varsa inceledim. Yerel basından ulusal basına kadar didik didik ettim. Bizde atama bekleyen onca insan var, üniversite hayali kuran milyonlar var, bedelli askerlik telaşına araba satan, iş arayıp bulamayan var. Var oğlu var.

****

Meselemiz memleket meselesi, memleketin konuştuğu mesele askerliğin 3 aya düşürüleceği, profesyonel askerliğin geleceği falan. Tamam gelsin. İsteyen gitsin, Avrupa gibi olalım, şartlar değişsin. Ordunun durumu ne olur diye soran var mı? Yok.

****

Dedim ya bizde atama bekleyen onlarca insan var. Emek vermişler, zaman harcamışlar. Hakları tabii. Hani bizde ‘’aman aman sırtını devlete yasla yeter’’ diye bir tabir var ya. Diretilen ilk iş bu oluyor bizim çocuklara. Lakin az önce dedim ya her tarafa baktım diye, hiç atama haberi yok. Varsa askerlik, yoksa bedelli, varsa yoksa askerlik!

****

Önce lise sınavı sonuçları, sonra üniversite sınav sonuçları açıklandı. Bizim pırıl pırıl çocuklarımızın gözlerinden boncuk boncuk yaşlar süzüldü. Sabah kalktım baktım gazetelere tek satır haber yok. Var olmasına var o da şöyle; ’’sonuçlar açıklandı. Tercihler ne zaman?’’ Sistemden, bu çocukların göz yaşlarından haber yok.

****

Neyse. Dedim ya bizim memleket Bizimkiler dizisi.

Görmeyenler varmış hala olanı biteni.

Koş Seviiiiim koş…

Millet kafayı yemiş. Tek derdi ne olmuş!

Yazcam bunu gasteye!

  Bu yazı 3042 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI